נגישות

קידום אתרים - תולעי אינטרנט

איזה תולעים יש באינטרנט ?
תולעת אינטרנט היא למעשה תוכנה שרצה על שרת אינטרנט או מחשב ביתי וסורקת דפי אינטרנט לפי אלגוריתם מסוים. נניח שיש לכם אתר אינטרנט של מורים למתמטיקה בכל הארץ ויש לכם מאות מורים כאלו, אז יכול מתכנת של מתחרה שלכם לבנות תוכנה שתסרוק את אתר האינטרנט שלכם ותכין רשימה מסודרת לצרכי טלמרקטינג של כל המורים, כולל שם פרטי, משפחה, טלפון, אזור וכל מה שאתם מפרסמים באתר וזאת באופן אוטומטי.

דלתא עדכונים של תולעי אינטרנט

ייתרה על כך, אותה תוכנה שסרקה והוציאה רשימת מורים כדי שהמתחרה שלכם עכשיו יושיב צוות טלמרקטינג ויצלצל לכולם להציע להם הצעה טובה משלכם, הוא גם יכול להפעיל את התוכנה כך שהיא תדגום כל יום או כל מספר ימים את האתר שלכם ותציג בפניו את הדלתא, כלומר את ההפרש בין הרשימה שהייתה לרשימה החדשה וכך הוא יוכל לצלצל למורים חדשים שהוספתם ולא הופיעו בפעם האחרונה שהוא סרק לכם את האתר.

אז איך קשורים תולעים לגוגל ולקידום אתרים אורגני בגוגל ?

כל מנועי החיפוש ובראשם גוגל, משתמשי בתולעי אינטרנט, הכוונה לתוכנות שסורקות דפי אינטרנט ואתרי אינטרנט ואוספות את התוכן שיש בהן. גוגל אוספת את כל הטקסט ומעבדת אותו כדי לקבוע רלוונטיות ולאיזה ביטויים, גם אוספת את התמונות ותיאור התמונות בשימוש במאפיין alt של תגית img כדי להציג תמונות בגוגל תמונות או במקרים חריגים אפילו תמונה ליד הקישור לאתר שלכם בעמוד התוצאות של גוגל.

מידע למתקדמים בתחום קידום אתרים וסריקות גוגל

גוגל רואה את מה שמופיע ב- html שנשלח משרת האינטרנט שלכם לדפדפן, אפשר בכפתור ימני בכל עמוד אינטרנט שלא חוסם את זה לבחור ב- "הצג מקור" או "view source" כדי לראות את מה שגוגל רואה, אבל גוגל רואה יותר מזה, כי יש תוכן שנטען בדף ע"י סקריפטים של javascript לאחר שהדף כבר נטען ע"י טכנולוגיה של ajax, כלומר פנייה באמצעות javascript ו-ajax לשרת האינטרנט לאחר שהדף כבר נטען בבסיסו והבאת מידע נוסף שמוצג בדפדפן, אפשר בכרום לראות את כל ה- html, גם כזה שחולל לאחר טעינת הדף ע"י ctrl+shit+i.

הפרדה בין תגיות לתוכן
כדי לעבד את התוכן, גוגל יודעת לקחת את קוד הדף שכולל בתוכו הרבה תגיות html וטקסט ותמונות ולחלץ מתוכו את הטקסט והתמונות בלבד ללא התגיות. יחד עם זאת, המנוע של גוגל יודע לגלות את צבע הטקסט, גודל הטקסט, אם הוא בולט בדף, באיזה מיקום הוא מופיע בדף, כך היא יכולה לראות למשל אם איזה חכמולוג ניסה לשים טקסט בצבע לבן על רקע לבן רק לצרכי קידום אתרי אינטרנט ולפסול אותו.

לצערנו יש גם סריקות למטרות זדוניות ופוגעניות

בפוסט אחר אני אספר לכם איך נהרסו לי החיים כלכלית בגלל תוכנה ארורה כזאת, אבל זה לפעם אחרת. אני רק אסכם כאן ואגיד שיש תולעי אינטרנט שמה שהם עושים זה מחפשים פרצות אבטחה באתר, כל מיני טריקים שטותיים של sql injection וכל מיני ניסיונות להשתלטות על שרת, דריסת מידע במסדי נתונים וכדומה דרך כל מיני פרצות כמו טפסים שלא תוכננו נכון מבחינת טכנולוגיה, סטנדרטים ותקנים לשמירה על אבטחת מידע ברמה מחייבת.

תחרות לא הוגנת
התחרות לבעלי אתר שרוצה לקדמו בגוגל עם חברות קידום האתרים
קידום אתרים - תולעים באינטרנט
תולעים באינטרנט
איך נאסף תוכן בWeb ואיך גוגל עושים זאת
קידום אמיתי
ללא התחשבות במנועי החיפוש, רוצים להביא לקוחות לאתר
תוכן לא איכותי
תעשייה שלמה בעולם האינטרנט מושתתת על כתיבת תוכן בתשלום.
קידום אתרים - לקוחה
אתרי לקוח
מהם אתרי לקוח ולמה הם טובים יותר ?
כלי לזיהוי דומיינים פנויים
איך ניתן לבדוק אם דומיינים פנויים כדי שנוכל לרכוש אותם ?
קידום אתרים - ראש טכנולוגי
תחום האתר בעבר
האתר אינטרנט בעבר? חשוב לקידום היום!
לשלם עבור קישורים
גוגל אוסרים על שימוש בזה לקידום בגוגל, אבל יש חריגים!
קידום אתרים - קופסא ריקה
לא מספיק תוכן
יש עסקים המשוכנעים ששורות בודדות יספיקו
דומיינים - שמות מתחם
מזה דומיין ןבעברית שם מתחם, איפה קונים, איך מגדירים, עלות ?
קישורים - לינקים
איך יוצרים ומכניסים קישורים, מזה קישור ואיך הוא בנוי ?
מהירות טעינת אתר אינטרנט
הערכת מהירות אתר אינטרנט, איך משפרים, מה החשיבות?
קידום אתרים - שרת אינטרנט
שרת אינטרנט
הסברים לגבי הייצור הזה - שרת אחסון.
קידום אתרים בזול קופת חיסכון
קידום אתרים בזול
נושא תמוהה בהנחת היסוד הבסיסית