נגישות

קידום אתרים - בעיית תוכן לא איכותי

פעם לפני שנים רבות, למעשה 9 שנים, היה לי פורטל אינטרנט שבניתי והיו שם עשרות אלפי דפי אינטרנט עם מידע שאני הכנסתי או גולשים באתר הכניסו במשך 4 השנים שהוא היה פעיל.

ואז עלה לי רעיון משוגע

לבנות אלגוריתם שייקח מילים בעברית, ביטויים, רצפים של מילים, משפטים, סוגי כתיבת משפטים כמו שאלות ובעצם ירכיב תכנים בנושאים מסוימים ויכתוב מאמרים באופן עצמאי וייצור דפי אינטרנט בעשרות אלפי ביטויים שונים, כך שכשיחפשו את אחד הביטויים, ימצאו אותי בתוצאות, ייכנסו לאתר שלי, יראו פרסומות או ילחצו עליהן ואז אני ארוויח כסף.

איזה מזל שלא עשיתי את זה !

למזלי, הפעלתי הגיון בריא והחלטתי לא לעשות את זה, מהסיבה שהתוכן יהיה בוודאות תוכן חסר טעם ועניין, סתם משפטים שחוברו למאמר רק כדי לקיים עוד עמוד עם כותרת כדי להרוויח עוד ביטוי, אבל בפועל אנשים סתם יתעצבנו ותכלס זאת רמאות, להוביל בן אדם ללחוץ על כותרת ולתת לו שם תוכן סתמי לחלוטין זאת פשוט רמאות ולכן החלטתי ולא עשיתי את זה.

גוגל נלחמת נגד "פשעים" מסוג תוכן לא איכותי

ניתן למדוד איכות של תוכן ויש מספר דרכים עיקריות לעשות את זה

1. זמן שהייה פעיל ממוצע בדף של משתמשים.
למשל אם חיפשתם "קידום אתרים בגוגל" ונכנסתם לאתר אינטרנט, אז אם התוכן לא מעניין או לא קשור, אז אתם פשוט יוצאים מהאתר הזה דיי מהר, גוגל יודע לעקוב אחרי התנהגות כזאת ולגלות איזה אתרים יותר מעניינים ורלוונטיים מאחרים ואיזה נכתבו בלי השקעה ועניין.

2. איכות תוכן ע"פ טקסט, לגוגל יש אלגוריתמים מורכבים מאוד של עבודה מושקעת מאוד גם בשפה העברית והם יודעים להעריך איכות של תוכן של דף אינטרנט באתר ושל אתר אינטרנט שלם, הם יודעים לגלות אם קטע טקסט חוזר על עצמו בדף אחד או יותר ולא רק באתר שלכם, אלא מול כל הדפים של כל האתרים בעולם. הם יודעים לגלות היגיון בכתיבה ואיכות ניסוח ועניין לקורא.

3. אוצר מילים הוא גם חשוב, גם מושגים הרלוונטיים לנושא, כלומר אם יהיו מושגים שאינם קשורים בכלל בנושא וייראה שהעמוד מתרכז בתוכן בנושא אחד, למרות שבכותרת שלו ניסו לקדם אותו על ביטוי אחר, גוגל יידעו לעשות את החישוב הזה ולגלות איך צריך לדחוף את הדף הזה אם בכלל.

כתיבת מאמרים בתשלום

אני פעם שילמתי כסף לכתיבת מאמרים – באתר אחר !!! לא באתר הזה, שלא תברחו מפה בטעות, חח. בקיצור, אני שילמתי לחברה שסיפקה מאמרים בזול וקיבלתי מאמרים ב- 10 אגורות למילה, למשל מאמר של 500 מילים שזה בערך כמו כל המאמר בעמוד הזה, היה עולה לי רק 50 שקל שזה זול בטירוף, תאמינו לי שאני מרוויח הרבה יותר כסף לשעה בעבודה שלי לעומת הזמן שלוקח לי לכתוב את מה שכתבתי כאן, להגות ולסדר אותו.

אז יש גם אנשים פרטיים ובדרך כלל לא חברות, שלוקחים יותר כסף לכל מילה, אפילו 30 אגורות למילה, כך שמאמר של 500 מילים יעלה 150 שקל ולא 50 שקל, אבל תקבלו איכות תוכן אחרת. מבחינת קידום אתרים, אין פה בכלל מה לחשוב, כי מאמר שהתוכן שלו לא איכותי מוריד לכם את הרמה של כל האתר, אנשים שייכנסו ויקראו איזה שטות כללית משעממת, פשוט ייצאו מהאתר. מה אתם תמשיכו לקרוא באתר משעמם ?

תחרות לא הוגנת
התחרות לבעלי אתר שרוצה לקדמו בגוגל עם חברות קידום האתרים
קידום אתרים - תולעים באינטרנט
תולעים באינטרנט
איך נאסף תוכן בWeb ואיך גוגל עושים זאת
קידום אמיתי
ללא התחשבות במנועי החיפוש, רוצים להביא לקוחות לאתר
תוכן לא איכותי
תעשייה שלמה בעולם האינטרנט מושתתת על כתיבת תוכן בתשלום.
קידום אתרים - לקוחה
אתרי לקוח
מהם אתרי לקוח ולמה הם טובים יותר ?
כלי לזיהוי דומיינים פנויים
איך ניתן לבדוק אם דומיינים פנויים כדי שנוכל לרכוש אותם ?
קידום אתרים - ראש טכנולוגי
תחום האתר בעבר
האתר אינטרנט בעבר? חשוב לקידום היום!
לשלם עבור קישורים
גוגל אוסרים על שימוש בזה לקידום בגוגל, אבל יש חריגים!
קידום אתרים - קופסא ריקה
לא מספיק תוכן
יש עסקים המשוכנעים ששורות בודדות יספיקו
דומיינים - שמות מתחם
מזה דומיין ןבעברית שם מתחם, איפה קונים, איך מגדירים, עלות ?
קישורים - לינקים
איך יוצרים ומכניסים קישורים, מזה קישור ואיך הוא בנוי ?
מהירות טעינת אתר אינטרנט
הערכת מהירות אתר אינטרנט, איך משפרים, מה החשיבות?
קידום אתרים - שרת אינטרנט
שרת אינטרנט
הסברים לגבי הייצור הזה - שרת אחסון.
קידום אתרים בזול קופת חיסכון
קידום אתרים בזול
נושא תמוהה בהנחת היסוד הבסיסית