נגישות

גלגול דומיין בעבר

תדעו שהפיסקה הזאת חופרת, אך אגיע לפואנטה במהרה.
במהלך השנים אתר אינטרנט עובר המון גרסאות שונות, מחליף בעלים ואפילו מחליף תחומים. כך למשל יכול אתר אינטרנט שהוקם ופעל בשנת 2000 בתחום הצילום, עבור חנות צילום באזור המרכז, להפוך כעבוד שנתיים לאתר צילום ומכירות ציוד צילום של חברה אחרת יבואנית וכעבור עוד שנה בכלל להיות אתר של תכשיטים, אחרי עוד 4 שנים להפוך להיות אתר של חברה לקידום ובניית אתרים וכעבור עוד שנה להפוך לאתר בתחום רופא שיניים ושנה לאחר מכן שוב להיות אתר צילום !

למה חפרתי לכם את המוח עם הדוגמה הזאת?

כי האתר שתיארתי למעלה ויש רבים כאלו, הוא מאוד בעייתי מבחינת קידום אתרים והדוגמה הכי טובה למה חובה לבדוק גלגול של אתר לאורך ההיסטוריה שלו !
מאחר ואם למשל רציתם דומיין בתחום הצילום ורכשתם את הדומיין הזה שהוא בתחום הצילום, אז אין לו וותק של 18-19 שנה בתחום הצילום, כי הוא החליף הרבה בעלים ותחומים בתקופה הזאת וגרוע מכך, גם הקישורים הנכנסים מאתרים אחרים לאתר הזה הם לא בהכרח בתחום הצילום, למשל יכולים להיות אליו בכלל קישורים מאתרי תכשיטים, כי הוא היה פעם אתר של תכשיטים.

דוגמה למקרה עוד יותר גרוע

אני בתמימותי ובחוסר ידיעה לפני זמן לא רב, רכשתי דומיין (*דומיין למי שלא יודע זה השם של האתר, דוגמה: example.com) עם ניקוד מזה גבוהה שהיה אליו קישור מאתר אינטרנט מפלצתי בסדר גודל של אתר כמו ynet, לא חשוב כרגע איזה אתר הפנה אליו, אבל מה שכן חשוב זה שלא בדקתי היטב את העבר של הדומיין ומסתבר שבכלל שנתיים לפני שרכשתי אותו הוא היה 301 לדומיין אחר. כלומר לא היה שם אתר בכלל, אלא רק מצביע שמעביר את כל מי שנכנס אליו לאתר אחר והאתר האחר עדיין קיים. ברור שגוגל ראה וקלט כבר את קוד ה301 ויודע שהאתר עבר וגם הניקוד שלו עבר ולכן ברוב המקרים האלו הדומיין הזה פשוט לא שווה כלום. בזבוז של כסף, בזבוז של זמן בכל הנוגע אליו.

הפניה 301*
היא העברה קבועה מכתובת אינטרנט אחת לכתובת אינטרנט אחרת:

אם היה לכם אתר ישן A ועברתם לאתר חדש, למשל awd.co.il ושמתם הפניה 301 מכל דפי האתר A לאתר awd, אז זה אומר לכל מנועי החיפוש ואפילו לזיכרון מטמון של הדפדפנים שהאתר עבר לכתובת החדשה באופן קבוע.

וותק של דומיין בתלות בעבר שלו הינו יתרון בקידום אתרים אורגני

ייתרה לכך, במהלך הוותק הזה יכול אתר לצבור הרבה אמון מהאינטרנט וגם התמקדות והתמחות לתחום מסוים. אם אתם בודקים את ההיסטוריה של דומיין / שם מתחם ומגלים שלכל אורך העבר שלו, הוא היה אותו אתר, אותו תחום ורק התחדש והשתפר באותו תחום, התכנים בו נשארו והתעדכנו וגם כל הקישורים אליו הם בתחום של האתר, למשל אתר תכשיטים, אז יש סיכוי מאוד גבוהה שאם גם ahrefs וגם majestic נותנים אמון לדומיין הזה וגם הוא תמיד היה בתחומו וגם הוא במקום גבוהה בגוגל (לדעתי – תמיד, לא חשוב כמה הניקוד של אתר גבוהה בכלי קידום, מדד חשוב מאוד הוא לבדוק אם האתר הזה מופיע גם במיקום גבוהה בגוגל). אז לקבל קישור מהדומיין הזה או לרכוש אותו למטרת עיסוק בתכשיטים הוא רעיון לא רע בכלל ומכאן זה כבר יותר תחום עסקי, כי בקידום אתרים הוא קיבל סימון חיובי של וי גדול.

איך אפשר לראות את העבר של אתר אינטרנט ?

איזה קטעים, מרוב הסברים כמעט שכחתי לכתוב לכם איך להגיע לאתר המרכזי העולמי שמחזיק בליוני דפי אינטרנט סרוקים להרבה מאוד שנים אחורה של רוב האתרים, תוכלו לבדוק שם לדוגמה אתר כמו ynet או וואלה ולהיזכר איך היו נראים בתחילת דרכם.

לפעמים האתר עובד הזה עובד קצת לאט או לא עובד, אז פשוט לנסות כמה דקות מאוחר יותר, חפשו בגוגל : wayback machine
כנסו לתוצאה ראשונה, תכניסו את שם הדומיין למעלה וחפש. אז תראו למטה סימון של נקודות זמן, לחיצה על אחת מהן תציג את האתר לאותה נקודת זמן, אפשר לעבור גם לשנים אחורה.

תחרות לא הוגנת
התחרות לבעלי אתר שרוצה לקדמו בגוגל עם חברות קידום האתרים
קידום אתרים - תולעים באינטרנט
תולעים באינטרנט
איך נאסף תוכן בWeb ואיך גוגל עושים זאת
קידום אמיתי
ללא התחשבות במנועי החיפוש, רוצים להביא לקוחות לאתר
תוכן לא איכותי
תעשייה שלמה בעולם האינטרנט מושתתת על כתיבת תוכן בתשלום.
קידום אתרים - לקוחה
אתרי לקוח
מהם אתרי לקוח ולמה הם טובים יותר ?
כלי לזיהוי דומיינים פנויים
איך ניתן לבדוק אם דומיינים פנויים כדי שנוכל לרכוש אותם ?
קידום אתרים - ראש טכנולוגי
תחום האתר בעבר
האתר אינטרנט בעבר? חשוב לקידום היום!
לשלם עבור קישורים
גוגל אוסרים על שימוש בזה לקידום בגוגל, אבל יש חריגים!
קידום אתרים - קופסא ריקה
לא מספיק תוכן
יש עסקים המשוכנעים ששורות בודדות יספיקו
דומיינים - שמות מתחם
מזה דומיין ןבעברית שם מתחם, איפה קונים, איך מגדירים, עלות ?
קישורים - לינקים
איך יוצרים ומכניסים קישורים, מזה קישור ואיך הוא בנוי ?
מהירות טעינת אתר אינטרנט
הערכת מהירות אתר אינטרנט, איך משפרים, מה החשיבות?
קידום אתרים - שרת אינטרנט
שרת אינטרנט
הסברים לגבי הייצור הזה - שרת אחסון.
קידום אתרים בזול קופת חיסכון
קידום אתרים בזול
נושא תמוהה בהנחת היסוד הבסיסית