נגישות

קידום דומיינים ורכישת דומיינים

אני לא מאמין שאני בסוף מספר את זה לכולם, אחרי 8 שנים, אבל החלטתי היום בצעד אמיץ שאין לי בעיה שזה יופיע באופן ציבורי למרות שזה כל כך כואב גם היום.
לפני שאני מספר את הסיפור האישי, לכל מי שרצה לקבל כאן מידע על דומיינים באופן פורמאלי ולא בהיבט של קידום אתרים, אז בעיקרון דומיין הוא השם של האתר עם סיומת. למשל awd.co.il זה דומיין.

היום רוכשים דומיינים דרך מספר חברות שמוכרות דומיינים ומי שאחראי על כל הנושא הוא איגוד האינטרנט הישראלי בכתובת isoc.org.il, אם תחפשו בגוגל "רכישת דומיין" תמצאו הרבה חברות. בארץ עדיף דומיין עם סיומת co.il לדעתי למרות שיש מספר סיומות, אבל אפשר לרכוש בחול גם com. בכל האתרים האלו של רכישת דומיינים יש אופציה לבדוק אם דומיין פנוי לפני שרוכשים אותו. רוב הדומיינים תפוסים! וזה ככה כבר הרבה שנים. עדיף לדומיין להיות קצר וקליט, כך שיהיה קל ללקוחות לזכור אותו ולהצליח לכתוב אותו בקלות ללא טעויות הקלדה בניסיון הבא להיכנס לאתר שלכם.

ועכשיו לסיפור האישי שלי

בשנת 2006 בניתי בעצמי פורטל אינטרנט תחת העסק של אבא שלי שהוציא לי משכורת באופן חוקי לגמרי כמובן, אפשר לראות דוגמה שלו בכלי צפייה באתרים מהעבר בקישור הבא: כאן.

פורטל האינטרנט הזה שבניתי, הפך להיות גדול יותר ויותר והפך לגרסאות מתקדמות יותר והכיל המון תוכן והמון אתרים פנימיים בהרבה סוגים, כמו מיני אתר של אסטרולוגיה, מיני אתר של ברכות, משפטי אהבה, אתר אינטרנט פנימי כולל הרשמה וחיפוש של הכרויות, אתר אינטרנט פנימי של לוחות מודעות, אינדקס פנימי של עסקים, אינדקס פנימי של אתרי אינטרנט, פורומים פעילים, אתר אינטרנט פנימי של בדיחות עם 4,000 בדיחות.

הצלחתי להופיע בגוגל במיקומים ראשונים בביטויים הכי קשים

האתר מומנט הופיע בביטויים כמו בדיחות, אסטרולוגיה, הכרויות ב- 5 מקומות הראשונים בגוגל בכל הארץ. בביטוי בדיחות למשל הוא היה ראשון כמה שנים ברצף!

את קידום האתר עשיתי ע"י רישום לאינדקסים, הוספת קישורים בפורומים, דברים שהיום כבר לא עובדים כמו פעם ואפילו עושים נזק, אבל גם ע"י שיתופי פעולה, שזה עדיין עובד היום, למשל אני נתתי קישורים לעסקים מתוך אינדקס העסקים והם החזירו לי קישורים מהאתרים שלהם וגם נתתי קישורים לאתרי אינטרנט מאינדקס העסקים והם החזירו לי קישורים. תמיד העדפתי לעבוד בשיטת המשולש כמו שאני קורא לזה, כלומר שאני נתתי קישור לאתר X ובתמורה קיבלתי קישור מאתר Y של אותו בעלים של שני האתרים האלו. והיו לי המון קישורים נכנסים, בכמויות שכבר הפסקתי לספור.

מבחינת תוכן לקידום אתרים הייתי בטירוף, אני מדבר על עשרות אלפי דפי אינטרנט של תוכן, היו לי מפעילים של פורומים בחינם שרק רצו לנהל פורומים משל עצמם, היו עשרות פורומים פעילים, לוחות מודעות, עסקים, אתרים, הכרויות וכדומה, לכל אחד כזה היה דפדוף של עשרות עמודים מרוב שהיו כמויות גדולות של עמודים ותוכן. מבחינת תוכן לאתר אינטרנט לקידום, זה היה מכרה זהב בזמנו!

לאתר הזה היה בשיאו מעל 10,000 כניסות של אנשים שונים ביום !

יום אחד אני נכנס לאתר ואני רואה אתר אחר !!! הכנסות 0 !!!

מסתבר שלא חידשתי את הדומיין בזמן כי ההתראות נשלחו לאימייל ישן שלי שהחלפתי. מישהו אחר רכש את הדומיין moment עם סיומת co.il. והעלה שם איזה אתר מאמרים, ניסיתי ליצור קשר עם הפרטים שמופיעים בבעלים של הדומיין ללא מענה. לא יכולתי לרכוש את הדומיין מהם בחזרה. בדקתי את זה גם משפטית! ללא הועיל, מסתבר שזה חוקי לגמרי לקנות את הדומיין שלך אם לא חידשת בזמן, אז תזהרו ותחדשו את הדומיינים שלכם בזמן !

תחרות לא הוגנת
התחרות לבעלי אתר שרוצה לקדמו בגוגל עם חברות קידום האתרים
קידום אתרים - תולעים באינטרנט
תולעים באינטרנט
איך נאסף תוכן בWeb ואיך גוגל עושים זאת
קידום אמיתי
ללא התחשבות במנועי החיפוש, רוצים להביא לקוחות לאתר
תוכן לא איכותי
תעשייה שלמה בעולם האינטרנט מושתתת על כתיבת תוכן בתשלום.
קידום אתרים - לקוחה
אתרי לקוח
מהם אתרי לקוח ולמה הם טובים יותר ?
כלי לזיהוי דומיינים פנויים
איך ניתן לבדוק אם דומיינים פנויים כדי שנוכל לרכוש אותם ?
קידום אתרים - ראש טכנולוגי
תחום האתר בעבר
האתר אינטרנט בעבר? חשוב לקידום היום!
לשלם עבור קישורים
גוגל אוסרים על שימוש בזה לקידום בגוגל, אבל יש חריגים!
קידום אתרים - קופסא ריקה
לא מספיק תוכן
יש עסקים המשוכנעים ששורות בודדות יספיקו
דומיינים - שמות מתחם
מזה דומיין ןבעברית שם מתחם, איפה קונים, איך מגדירים, עלות ?
קישורים - לינקים
איך יוצרים ומכניסים קישורים, מזה קישור ואיך הוא בנוי ?
מהירות טעינת אתר אינטרנט
הערכת מהירות אתר אינטרנט, איך משפרים, מה החשיבות?
קידום אתרים - שרת אינטרנט
שרת אינטרנט
הסברים לגבי הייצור הזה - שרת אחסון.
קידום אתרים בזול קופת חיסכון
קידום אתרים בזול
נושא תמוהה בהנחת היסוד הבסיסית