נגישות

קישורים לקידום אתרים

אמנות הקישורים - אמון
האמת שאני מתקשה להסביר על קישורים, בלי שאסביר קודם כל על אמון, כי כל נושא הקישורים מתבסס על נושא של אמון. תחשבו שיש איזה מישהו שמתקן תריסים ואתם צריכים תיקון תריס, אז אם תחפשו מישהו באינטרנט ותמצאו בעל מקצוע ללא המלצות כלל, אז מבחינת האמון שלכם בו, נגיד שהוא 5 נקודות מתוך 10 (כאשר 10 זה הכי גבוהה), אבל אם בא אליכם חבר שאתם סומכים עליו ואומר לכם שיש מישהו אחר שעשה אצלם עבודה והוא בוודאות טוב וגם הוגן במחיר באופן דיי אוטומטי, אפשר להגיד שאותו מתקן תריסים מומלץ יקבל ניקוד גבוהה יותר מכם, נגיד 6 במקום 5, אם אחרי זה תקבלו פתאום פידבק גם מאבא שלכם שהזמין אותו והוא גם יגיד לכם שהוא לוקח אותו כבר שנים והוא תמיד מרוצה והוא גם יגיד לכם בגלוי את המחירים והמחירים יהיו זולים בעינכם והשירות מוכר לכם ממה שראיתם אצלו בבית כי טוב, אז הניקוד שתתנו לאותו מתקן תריסים שעכשיו מומלץ גם על ידי חבר שלכם שאתם סומכים עליו וגם על ידי אבא שלכם שהוא בוודאות בעל אינטרנט לעזור לכם, אז הדירוג יעלה מ-6 ל-7 וככל שתקבלו עליו עוד המלצות ועוד עובדות טובות אתם תעלו את הדירוג שלו והוא יקבל יתרון משמעותי לעומת מתקן תריסים שאין לו המלצות או בעל המלצות פחות טובות או מאנשים שאתם פחות סומכים עליהם. זה נקרא אמון והניקוד שדיברתי עליו זה דרגת אמון.

פשוט ניגש לעניין - מבחינת קידום אתרים יש 3 סוגים של קישורים:

- קישורים פנימיים
- קישורים נכנסים / חיצוניים
- קישורים לאתרים אחרים

קישורים פנימיים

קישורים פנימיים הם קישורים שאתם מכניסים בתוך האתר שלכם, כך שמתוך דף אחד באתר שלכם יש קישורים לדפים אחרים באתר שלכם. כך זה עוזר לקורא בעמוד באתר שלכם בתחום מסוים לעבור לדפים נוספים בעלי מידע נוסף בתחום או בתחום קרוב לו או כדי להסביר למשל מונחים שמופיעים אצלכם בדף הראשון וההסבר עליהם נמצא בדף נוסף.

האמת שעם כל הדגש היום על התוכן הפנימי של האתר, אני כבר ראיתי אתרים שאין להם כמעט בכלל קישורים נכנסים או קישורים לאתרים אחרים ועדיין ממוקמים במיקומים גבוהים מאוד בגוגל בביטויים תחרותיים.

קישורים חיצוניים / קישורים נכנסים

אמון של קישור נכנס זה כמו שפתחתי את הפוסט הזה, הוא קובע את איכות הקישורים, ככל שלאתר שמקשר אתכם יש יותר אמון כך לקישור ממנו יש יותר השפעה על הקידום שלכם, חשוב מאוד גם מאיפה בדיוק ניתן הקישור, כך אם מדף הבית החזק או מדף משני חזק או סתם מאיזה עמוד 200 באיזה פורום שהקישור הזה כבר לא שווה כמעט כלום ואפילו לפעמים מזיק, כי קישורים כאלו לפעמים מוכנסים באופן "לא טבעי לאתר".

קישורים חיצוניים / קישורים נכנסים

יש הרבה כלים שמציגים ממש ריכוז דיי מעודכן מכל רחבי האינטרנט וגם עבור אתרים בישראל סיומת co.il, את כל הקישורים הנכנסים אליהם, בלי כלים כאלו כמו majestic.com או ahrefs.com מאוד קשה לגלות מאיפה יש לכם קישורים ועוד יותר קשה לעקוב אחרי קישורים. לאתר שרוצה להתקדם בתחום מאוד תחרותי מוסיפים הרבה קישורים לאורך זמן, עכשיו אם אתם רוצים לעקוב אחרי הקישורים האלו באופן ידני זה אופן להיות משימה קשה, מתישה ובלתי אפשרית ככל שכמות הקישורים גדלה, אפילו אם יש לכם רק 20-30 קישורים מאתרים אחרים, מה כל יום תכנסו לכל אחד מהעמודים ותבדקו בעצמם אם יש שם את הקישור ? ברור שלא, ואז כשקישור פתאום נעלם, אם תדעו באיזה תאריך הורידו אותו. לפעמים זה קריטי לפנות לאתר שהוריד קישור עוד באותו היום כי לפעמים זאת סתם טעות שניתן לתקן אותה מיד בלי שגוגל סורק ורואה שהם הורידו את הקישור.

תחרות לא הוגנת
התחרות לבעלי אתר שרוצה לקדמו בגוגל עם חברות קידום האתרים
קידום אתרים - תולעים באינטרנט
תולעים באינטרנט
איך נאסף תוכן בWeb ואיך גוגל עושים זאת
קידום אמיתי
ללא התחשבות במנועי החיפוש, רוצים להביא לקוחות לאתר
תוכן לא איכותי
תעשייה שלמה בעולם האינטרנט מושתתת על כתיבת תוכן בתשלום.
קידום אתרים - לקוחה
אתרי לקוח
מהם אתרי לקוח ולמה הם טובים יותר ?
כלי לזיהוי דומיינים פנויים
איך ניתן לבדוק אם דומיינים פנויים כדי שנוכל לרכוש אותם ?
קידום אתרים - ראש טכנולוגי
תחום האתר בעבר
האתר אינטרנט בעבר? חשוב לקידום היום!
לשלם עבור קישורים
גוגל אוסרים על שימוש בזה לקידום בגוגל, אבל יש חריגים!
קידום אתרים - קופסא ריקה
לא מספיק תוכן
יש עסקים המשוכנעים ששורות בודדות יספיקו
דומיינים - שמות מתחם
מזה דומיין ןבעברית שם מתחם, איפה קונים, איך מגדירים, עלות ?
קישורים - לינקים
איך יוצרים ומכניסים קישורים, מזה קישור ואיך הוא בנוי ?
מהירות טעינת אתר אינטרנט
הערכת מהירות אתר אינטרנט, איך משפרים, מה החשיבות?
קידום אתרים - שרת אינטרנט
שרת אינטרנט
הסברים לגבי הייצור הזה - שרת אחסון.
קידום אתרים בזול קופת חיסכון
קידום אתרים בזול
נושא תמוהה בהנחת היסוד הבסיסית